Jak poinformował portal katowice.eu, tegoroczne ferie były rekordowe pod względem aktywności sportowych na zarządzanych przez miasto obiektach. Baseny Brynów, Burowiec i Zadole zostały odwiedzone przez blisko 35 tysięcy mieszkańców, a kolejne 12 tysięcy wybrało się na lodowiska zlokalizowane na Rynku i w Murckach.

To tylko wybrane aktywności, które Katowice przygotowały dla swoich mieszkańców – także kluby sportowe działające na terenie miasta szykowały specjalne oferty dla odwiedzających. W trakcie ferii można było wziąć udział w zajęciach gimnastyki artystycznej, zapasów czy minihokeja.

Ruch to zdrowie

Prowadzenie aktywnego trybu życia jest niezbędne do zachowania zdrowia. Badania wykazały, że regularna aktywność fizyczna może pomóc kontrolować wagę, zmniejszyć ryzyko rozwoju niektórych chorób i poprawić zdrowie psychiczne. Bycie aktywnym może również pomóc ludziom rozwinąć zdrowe nawyki, takie jak spożywanie pożywnej żywności i dokonywanie mądrzejszych wyborów dotyczących stylu życia. Wzory do naśladowania są ważne w motywowaniu ludzi do większej aktywności, a rodzice powinni starać się być przykładem dla swoich dzieci, jeśli chodzi o pozostawanie aktywnym. Poprzez takie czynności, jak chodzenie, bieganie, jazda na rowerze lub uprawianie sportu, ludzie mogą korzystnie wpływać na swoje zdrowie na wiele sposobów. Ważne jest, aby każdy zdawał sobie sprawę ze znaczenia aktywnego trybu życia i uczynił z niego priorytet, aby zachować zdrowie.