Już po raz trzeci na gliwickim lotnisku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pełne atrakcji dla miłośników lotnictwa – „Noc pod skrzydłami”. Zaplanowano je na 11 maja i będzie to prawdziwa uczta dla fanów adrenaliny i fascynujących pokazów.

Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00 i od samego początku będzie pełna powietrznych popisów. Widzowie będą mogli podziwiać akrobacje w wykonaniu mistrzów, takich jak Maciej Nowak, Jacek Bogatko, Tomasz Jackiewicz oraz Patrycja Pacak – mistrzyni świata w akrobacji szybowcowej.

Goście lotniczego wydarzenia będą mieli również okazję zwiedzić Gliwickie Centrum Edukacji Lotniczej. Będzie tam można zobaczyć bogatą kolekcję zabytkowych szybowców, modelarnię, a nawet simulator lotów.

Inscenizacja historycznego lotu

Zgodnie z tradycją „Nocy pod skrzydłami”, widzowie będą świadkami inscenizacji pierwszego lotu w wykonaniu ekscentrycznego hrabiego Potockiego z 13 maja 1790 roku. Około godziny 18:40 na lotnisko dotrze zabytkowy powóz z hrabią, jego białym psem i sługą Turkiem Ibrahimem, a następnie w niebo wzbije się balon.

Koncert i film

Wieczorem hangar zamieni się w salę koncertową i filmową. O godzinie 20:00 rozpocznie się koncert duetu Stechek Group, który zabierze publiczność w podróż dźwiękową przy udziale skrzypiec, fortepianu, akordeonu, ukulele i wielu innych instrumentów. Muzykom towarzyszyć będą artyści baletu akrobatycznego.

Finalnym punktem wieczoru będzie projekcja filmu „Ikar w spódnicy” w reżyserii Igi Cembrzyńskiej. Produkcja opowiada niezwykłą historię Małgorzaty Margańskiej, mistrzyni świata w szybownictwie akrobacyjnym.

To wydarzenie, które łączy pasję do lotnictwa, fascynujące pokazy, muzykę i kino. „Noc pod skrzydłami” w Gliwicach z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń wszystkim fanom adrenaliny i niebywałych lotniczych popisów.

Jeśli wybierasz się do Gliwic z odleglejszych miast śląska – sprawdź, co warto tutaj jeszcze zobaczyć.