Osoby z niepełnosprawnościami stają niejednokrotnie przed wieloma wyzwaniami podczas poszukiwania pracy. Nierówny dostęp do rynku zatrudnienia, bariery architektoniczne, uprzedzenia i stereotypy to tylko niektóre z trudności, z jakimi muszą się mierzyć. Dlatego niezwykle ważne są inicjatywy, które mają na celu wspieranie tej grupy zawodowej i ułatwianie im drogi do samodzielności ekonomicznej.

Jednym z takich wydarzeń są XV Gliwickie Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami, organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach. Ta coroczna impreza jest doskonałą okazją, by osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami mogły nawiązać bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracodawcami, skorzystać z porad specjalistów rynku pracy oraz uzyskać wsparcie instytucji zajmujących się tą tematyką. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 15 maja w godzinach od 10:00 do 13:00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Górnych Wałów 29.

Konfrontacja z rynkiem pracy i nie tylko

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnorodnych aktywnościach. Przede wszystkim będzie to spotkanie z pracodawcami i zapoznanie się z aktualnymi ofertami pracy. Ponadto przewidziano konsultacje ze specjalistami rynku pracy, którzy doradzą w skutecznym poszukiwaniu zatrudnienia. Nie zabraknie także wsparcia ze strony instytucji takich jak PFRON, ZUS czy PIP.

Nie będzie to jednak wydarzenie poświęcone wyłącznie tematyce zawodowej. Organizatorzy przygotowali także „Miasteczko Zdrowia” – strefę, w której uczestnicy będą mogli skorzystać z m.in. pomiarów poziomu cukru, ciśnienia, cholesterolu, masażu dłoni czy analizy stanu skóry twarzy. To świetna okazja, by zadbać o swoje samopoczucie.

Zacznij zmieniać swoje życie

XV Gliwickie Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami to wydarzenie, które otwiera nowe możliwości i daje impuls do podjęcia działań. To szansa, by przełamać bariery i stereotypy, nawiązać cenne kontakty zawodowe oraz uzyskać niezbędne wsparcie w drodze do wymarzonej pracy.

Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością i poszukujesz zatrudnienia, ten dzień jest dla Ciebie. Nie zmarnuj tej okazji – przyjdź, poznaj pracodawców, skorzystaj z porad ekspertów i zawalcz o swoją przyszłość!