Już 26 maja odbędzie się X jubileuszowa edycja Biegu im. Janusza Sidły – wyjątkowa okazja, by uczcić pamięć urodzonego w Katowicach mistrza olimpijskiego, będącego jednym z najwybitniejszych polskich lekkoatletów. Organizatorzy X edycji Biegu im. Janusza Sidły chcą w szczególny sposób upamiętnić postać tego wybitnego lekkoatlety. Trasa biegu poprowadzi uczestników przez sentymentalną dla Sidły okolicę – katowicką dzielnicę Szopienice oraz malowniczą Dolinę Pięciu Stawów.

Kim był Janusz Sidło?

Janusz Sidło był wybitnym polskim lekkoatletą, specjalizującym się w rzucie oszczepem. Urodził się w 1932 roku w Katowicach-Szopienicach, a jego przygoda ze sportem rozpoczęła się w klubie Spójnia Katowice. Sidło zdobył złoty medal olimpijski na Igrzyskach w Rzymie w 1960 roku, ustanawiając jednocześnie rekord olimpijski wynoszący 85,71 m. Był również wielokrotnym mistrzem Polski w rzucie oszczepem, zdobywając tytuł aż 10 razy.

Jego osiągnięcia uczyniły go jedną z legend polskiej lekkoatletyki. Janusz Sidło był nie tylko znakomitym zawodnikiem, ale także wybitnym trenerem, który wychował wielu utalentowanych oszczepników. Po zakończeniu kariery sportowej, pracował jako trener reprezentacji Polski, odnosząc kolejne sukcesy ze swoimi podopiecznymi.

Wyzwania dla uczestników

Uczestnicy mogą wybierać pomiędzy następującymi dystansami:

  • 5 km i 10 km terenem przełajowym dla biegaczy
  • Nordic Walking
  • 200 m i 400 m trasy biegu dla dzieci

Wydarzenie odbędzie się 26 maja, a zapisy trwają do 25 maja. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto jak najszybciej zdecydować się na udział.

Cel charytatywny

Bieg im. Janusza Sidły to nie tylko okazja do aktywnego spędzenia czasu, ale także możliwość wspierania ważnych lokalnych inicjatyw. Organizatorzy zapewniają, że dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na cele charytatywne.