Fani mocnego, energetycznego grania mogą szykować się na prawdziwe święto. 23 czerwca 2024 roku na scenie katowickiego Spodka wystąpi legendarny zespół Dropkick Murphys – jedna z największych ikon punk rockowej sceny.

Bostońska punk rockowa maszyna

Dropkick Murphys powstał w bostońskich dokach, gdzie muzycy poszukiwali sposobu na zapełnienie nudy. Z tego skromnego początku wyrósł jednak prawdziwy potwór sceny alternatywnej, który „wysadza z glanów każdego, niezależnie od techniki wiązania sznurowadeł”. Ich debiutancki album „Do Or Die” z 1997 roku od razu stał się wielkim przebojem, kanonem i wyznacznikiem gatunku.

Choć zespół przeszedł długą drogę, od bostońskich knajp i garaży po największe światowe festiwale, to do dziś nie zatracił swojej ulicznej zadziorności i radości z grania. Ich starannie destylowany, rozpoznawalny styl z każdym rokiem jedynie szlachetnieje, nie tracąc przy tym ani grama rozpierającej energii. To wyjątkowe połączenie folk-punkowej melodyki, streetpunkowego hartu ducha oraz jadowitości klasycznego hardcore’u.

Gwiazdy wieczoru i supporty

Dropkick Murphys nie będzie jednak gwiazdą wieczoru. Na scenie Spodka zobaczymy również legendy punk rocka:

  • Bad Religion – pionierzy punkowego revivalu w latach 90., znani z melodyjnego, wokalno-harmonijnego brzmienia.
  • Agnostic Front – jeden z najbardziej poważanych zespołów amerykańskiego hardcore’u, reprezentujący charakterystyczne nowojorskie podejście do punk rocka.

To zestawienie naprawdę ciężkiego kalibru, które sprawi, że fani mocnego grania będą mogli doświadczyć prawdziwej, niezapomnianej uczty.

Wyczekiwany powrót do Katowic

Dropkick Murphys to zespół, który zdobył rzesze fanów na całym świecie dzięki swojej nieszablonowej, bezkompromisowej muzyce. Ich koncert w Katowicach z pewnością będzie prawdziwym świętem dla miłośników punk rocka. To wydarzenie, na które fani mocnego grania czekają z niecierpliwością!