Biurowce Global Office Park przy ul. Mickiewicza. Zdjęcia: Cavatina Holding S.A.

Obie charakterystyczne, ponad 100-metrowe wieże biurowe Global Office Park zlokalizowane u zbiegu ulic Mickiewicza i Dąbrówki otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Inwestycja jest realizowana przez firmę Cavatina. To jeden z największych kompleksów łączących funkcje biurowe, usługowe i mieszkalne na śląsku.

O Global Office Park

Global Office Park to obiekt typu mixed-use składający się z części biurowej, usługowej i mieszkalnej. Projekt ten dostarczył na katowicki rynek biurowy ponad 55 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej. Biura zlokalizowane są wewnątrz obu 25-piętrowych wież oraz zajmują najmniejszy w kompleksie budynek C, przekazany do użytkowania ponad rok temu. W trzeciej pozostającej w budowie trzeciej, wschodniej wieży powstanie 670 mieszkań na wynajem pod marką Resi Capital. Mieszkańcy oraz najemcy kompleksu będą mieli zapewniony dostęp do stref zieleni i relaksu stworzonych na tarasach zajmujących 2,3 tys. m² powierzchni.

Global Office Park to nie tylko niezwykle nowoczesny, dobrze zaprojektowany obiekt biurowy. To przede wszystkim otwarty na miasto, wzbogacający jego infrastrukturę kompleks mixed-use wpierający przemiany zachodzące w centrum Katowic. Oddanie do użytku jego najokazalszej części to dla nas w Cavatina Holding ważny i oczekiwany moment. Otrzymane właśnie pozwolenie na użytkowanie jest potwierdzeniem, że prace przy tej inwestycji przebiegły zgodnie z planem, a firmy takie, jak ING Tech, UPC, Hyland i wiele innych już wkrótce skorzystają ze swoich nowych biur

– mówi Tomasz Zydorek, Leasing Director w Cavatina Holding.

Wraz z oddaniem Global Office Park powierzchnia biurowa dostępna w Katowicach wyraźnie zbliżyła się do poziomu 700 000 metrów kwadratowych (na koniec III kwartału 2021 roku było to nieco ponad 600 000 metrów kwadratowych). Co ważne, w aglomeracji notuje się stosunkowo niski poziom powierzchni niewynajętej, na poziomie około 10%, co świadczy o dobrej kondycji rynku nieruchomości komercyjnych w regionie.

Źródło: Cavatina / UM Katowice / inf. własne