We wtorek, 7 maja, selekcjoner hokejowej reprezentacji Polski, Robert Kalaber, ogłosił 25-osobowy skład kadry narodowej na nadchodzące Mistrzostwa Świata Elity, które w tym roku odbędą się w Czechach. To odbywające się tuż za naszymi granicami hokejowe święto ściąga kibiców z całego świata, chętnych do oglądania na żywo najlepszych drużyn naszego globu.

Reprezentanci GKS-u Katowice

Wśród powołanych zawodników znalazło się sześciu hokeistów z GKS-u Katowice:

  • John Murray – bramkarz
  • Maciej Kruczek i Jakub Wanacki – obrońcy
  • Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut i Mateusz Michalski – napastnicy

To z pewnością wyróżnienie dla samych zawodników, jak i dla całego katowickiego klubu, który ma tak liczną reprezentację w kadrze narodowej.

Turniej w Ostrawie

Polacy, którzy w ramach grupy B rozegrają swoje mecze MŚ w Ostrawie, rozpoczną zmagania w Elicie 11 maja spotkaniem z Łotwą, a potem zmierzą się z reprezentacjami Niemiec, Szwecji, Kazachstanu, Słowacji, Francji oraz USA. Wszystkie mecze Polaków będą transmitowane w stacji Polsat Sport 1.

Rola sztabu szkoleniowego GKS-u

Poza zawodnikami, w sztabie szkoleniowym hokejowej reprezentacji polski funkcję wideo analityka pełnić będzie trener GKS-u Ireneusz Jarosz, a funkcję team leadera kadry narodowej sprawuje Roch Bogłowski, dyrektor hokejowej sekcji naszego Klubu.

To dowód na silne powiązania pomiędzy GKS-em Katowice a reprezentacją Polski, co z pewnością pozytywnie wpłynie na przygotowanie i występ biało-czerwonych w nadchodzących Mistrzostwach Świata Elity.

Wicemistrzostwo Polski GKS-u Katowice

Dobrą formę zawodników GKS-u Katowice potwierdza również ich ostatni sukces w krajowych rozgrywkach. W finale fazy play-off TAURON Hokej Ligi, GKS Katowice rywalizował z Re-Plast Unią Oświęcim. Do rozstrzygnięcia tej serii potrzebnych było aż siedem spotkań. W decydującym meczu Unia wygrała w Katowicach 1:0 po dogrywce i tym samym zwyciężyła w całej serii 4:3. Decydująca rywalizacja sezonu 2023/2024 była niezwykle wyrównana i stanowiła doskonałą reklamę polskiego hokeja na lodzie, a GKS Katowice ostatecznie zdobył wicemistrzostwo Polski.