Jeszcze przed startem Siatkarskiej Ligi Narodów, kibice będą mieli okazję zobaczyć na boisku reprezentację Polski mężczyzn. Podopieczni Nikoli Grbicia 15 maja zagoszczą w Spodku, aby rozegrać Mecz Alei Gwiazd Siatkówki. Bilety na mecz oferowane są w cenie od 52,50 zł do nabycia poprzez plarformę E-Bilet

Reprezentacja Polski kontra Niemcy

Biało-Czerwoni rozpoczną cykl spotkań przygotowawczych od meczu z reprezentacją Niemiec. Spotkanie odbędzie się 15 maja 2024 roku o godzinie 17:00 w Spodku w Katowicach.

Niemcy to obecnie 10. drużyna w rankingu FIVB. W ubiegłym roku zaskoczyli siatkarski świat, wygrywając w Rio de Janeiro turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich i zapewniając sobie udział w Paryżu 2024. Siatkarze Michała Winiarskiego pozostawili w pokonanym polu m.in. Włochów i Brazylijczyków.

Odsłonięcie Alei Gwiazd Siatkówki

Przed meczem, o godzinie 15:00, kibice będą mogli wziąć udział w uroczystości odsłonięcia tablic z odbiciem dłoni kolejnych gwiazd polskiej siatkówki. Wśród nich znajdą się: Aleksandra Jagieło, Jakub Jarosz, Magdalena Śliwa, Marcin Janusz, a także dwie tablice upamiętniające Igrzyska Olimpijskie 1964 i Mistrzostwa Świata 1974.

Wydarzenie to będzie otwarte dla wszystkich fanów siatkówki. Od 2017 roku w Katowicach odsłonięto już 39 tablic w Alei Gwiazd przy Al. Korfantego, a tegoroczna edycja będzie drugą organizowaną pod egidą Polskiej Siatkówki.

To unikalny sposób, by upamiętnić największe gwiazdy tej dyscypliny i przypomnieć kibicom o wspaniałej historii polskiej siatkówki. Mecz Polska-Niemcy będzie doskonałą okazją, by celebrować tę tradycję.