Dreamstate Europe 2023 zawita do Gliwic 15 kwietnia 2023! Doświadcz tego, co najlepsze w gatunku muzyki Trance na tym festiwalu, który po raz trzeci odbędzie się w Europie – poprzednie edycje z lat 2019 i 2022 były bardzo ciepło przyjęte przez fanów muzyki elektronicznej i cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Organizator liczy na powtórkę sukcesu z ostatnich lat, co zresztą jest zupełnie uzasadnione biorąc pod uwagę artystów zaproszonych do występu podczas imprezy. Nie zabraknie gwiazd światowego formatu, spośród których wypada wymienić osobistości takie jak:

 • Avalon
 • Ben Nicky pres Emotional Havoc
 • Billy Gillies
 • Emma Hewitt
 • Giuseppe Ottaviani LIVE 3.0
 • Liquid Soul
 • M.I.K.E. Push
 • Matt Bukovski
 • Paul van Dyk
 • Sam Jones pres The BMF
 • Will Atkinson
 • Yoshi & Razner

Krótkie informacje o wybranych artystach znajdziesz poniżej:

Leon Kane, lepiej znany jako Avalon, jest jednym z najbardziej rozchwytywanych i renomowanych producentów psytrance na arenie międzynarodowej. Pochodzący z Londynu w Wielkiej Brytanii Avalon jest kluczową postacią undergroundowej sceny muzycznej od 2003 roku. Jest niezwykle utalentowanym muzykiem i DJ-em, który grał w największych klubach, takich jak Berghain w Berlinie. Muzyka Avalon to wyjątkowa mieszanka stylów, która urzeka publiczność na całym świecie. Jego brzmienie jest często opisywane jako podnosząca na duchu podróż przez euforyczne melodie i psychodeliczne linie basu. Z wieloletnim doświadczeniem, Avalon nadal jest liderem sceny Psy-Trance, dostarczając niezapomniane sety, które zabierają słuchaczy na szaloną przejażdżkę.

Avalon

Nicola Capobianco, lepiej znany jako Liquid Soul, to urodzony w Szwajcarii DJ i producent, który od najmłodszych lat zakochany jest w muzyce elektronicznej. Zaczął grać w Progressive Trance pod koniec 1993 roku i od tego czasu produkuje w studio, grając na całym świecie i zdobywając sławę na scenie. W 2001 roku kariera Liquid Soul nabrała rozpędu i od tego czasu niezmiennie wydaje świetną muzykę, która cieszy fanów na całym świecie. Jego unikalne brzmienie łączy elementy progresywnego trance, pełnego psy-trance i techno, tworząc coś naprawdę wyjątkowego. Ze swojej macierzystej bazy w Szwajcarii Liquid Soul koncertuje w całej Europie i poza nią, wnosząc swoje zaraźliwe bity na imprezy na całym świecie.

Paul van Dyk to uznany na całym świecie DJ, producent i artysta nominowany do nagrody Grammy. Od połowy lat 90-tych Paul jest pionierem sceny muzyki trance. Jego remiks utworu „Love Stimulation” Humate’a wydany przez wytwórnię MFS na początku lat 90. szybko zyskał popularność. Jako architekt dźwięku, Paul nadal dominuje na listach przebojów muzyki elektronicznej i często pojawia się na festiwalach na całym świecie. Jego sukces zapewnił mu miejsce w historii muzyki tanecznej, umacniając jego status legendy muzyki trance. Ponadto Paul dzieli się z fanami swoją wiedzą i pasją do muzyki poprzez wywiady i pytania i odpowiedzi na temat swojej młodości w Berlinie Wschodnim, odrodzenia transu i produkcji muzyki w „raczej trudnych” czasach. Z tak imponującą karierą i długą listą osiągnięć, nic dziwnego, że Paul van Dyk jest jednym z najbardziej kultowych DJ-ów i producentów w historii muzyki tanecznej.

Paul van Dyk