Hala Spodek w Katowicach to spektakularnie duże miejsce, które przez lata cieszyło się sporym udziałem w historii, muzyce i sporcie. Zbudowany w 1971 roku kultowy obiekt był domem dla jednych z największych koncertów i wydarzeń sportowych w Polsce i ma fascynującą historię do opowiedzenia.

Położona w samym sercu Katowic hala została zbudowana w kształcie latającego spodka i pierwotnie miała być wykorzystywana do różnych imprez sportowych i kulturalnych. Hala Spodek jest obiektem wielofunkcyjnym i może pomieścić do 13 000 osób, co czynił ją do niedawna jedną z największych w Polsce.

Spodek nocą

Największe wydarzenia na Spodku

Przez lata Hall Spodek widział jedne z największych nazwisk w muzyce na swojej scenie, w tym Deep Purple, Metallica, Guns N’ Roses i U2. Rokrocznie w hali Spodka odbywa się kultowy Rawa Blues Festival, jeden z największych bluesowych festiwali w Europie. Poza wydarzeniami muzycznymi, Spodek był także gospodarzem wielu międzynarodowych imprez sportowych, takich jak Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej i Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym.

Sala Spodek była także domem dla jednych z najbardziej pamiętnych momentów w historii Polski. Odbywał się tu szczyt NATO, szczyt klimatyczny, a obecnie regularnie odbywa się impreza Intel Extreme Masters

Z czego znany jest Spodek?

Hala Spodek znana jest również ze spektakularnego designu i oświetlenia. Charakteryzuje się wyjątkowym i efektownym wystrojem wewnętrznym i zewnętrznym, dzięki czemu jest to prawdziwie kultowe miejsce. Miejsce ma również imponujący system dźwiękowy i gościł jedne z najbardziej imponujących koncertów i pokazów w kraju.

Hala Spodek w Katowicach to naprawdę spektakularne miejsce, w którym miały miejsce jedne z najbardziej kultowych momentów w historii, muzyce i sporcie. Od międzynarodowych imprez sportowych po jedne z największych koncertów największych nazwisk w muzyce, Hall Spodek widział to wszystko.