Loreena McKennitt to kanadyjska artystka znana z niepowtarzalnego brzmienia, łączącego folk, world music i elementy celtyckie. Już 25 marca 2024 roku przybędzie do Polski, aby dać jedyny w naszym kraju koncert w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR). Urodzona w 1957 roku odwiedzi nasz kraj po raz trzeci – poprzednio grała m.in. w pobliskim Zabrzu – i każdorazowo zapełniała hale widowiskowe po brzegi. Loreena zdobyła uznanie na całym świecie dzięki swojemu unikatowemu głosowi oraz umiejętności gry na harfie i fortepianie.

Z czego jest znana Loreena McKennitt?

McKennitt może się pochwalić bogatą dyskografią, liczącą kilkanaście albumów studyjnych. Jej przeboje takie jak „The Mummers’ Dance” czy „Bonny Portmore” zyskały międzynarodową sławę, docierając do szerokiego grona odbiorców i wprowadzając ich w świat celtyckiej baśni. Utwór „The Mummers’ Dance” z albumu „The Book of Secrets” z 1997 roku, stał się światowym hitem, zaś jej interpretacje tradycyjnych ballad celtyckich takich jak „Greensleeves” czy „The Lady of Shalott” ukazują niebanalną zdolność artystycznej transpozycji.

Mummer’s Dance to jeden z najbardziej znanych utworów artystki

NOSPR znów gości wyjątkową artystkę

NOSPR w Katowicach to miejsce, które doskonale komponuje się z muzyką McKennitt. Nowoczesny budynek koncertowy, uznany za jedną z najlepszych sal koncertowych w Europie, stanowi główną siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Odznacza się wyjątkową architekturą, która doskonale wpisuje się w krajobraz kulturalny miasta. Od otwarcia w 2014 roku sala koncertowa NOSPR stała się miejscem, gdzie muzyka nabiera głębi dzięki doskonałej akustyce, budując niezapomnianą atmosferę każdego występu.

Gdzie kupić bilety na koncert Loreeny McKennitt?

Najlepszym źródłem zawsze jest strona NOSPR i partnerów, jednak w przypadku takiej gwiazdy jak Loreena może okazać się, iż będa one niedostępne. W takiej sytuacji pozostaje nam przeszukiwanie OLX lub liczenie na to, że uda się nam kupić bilet od konika przed koncertem.