Grzejniki dekoracyjne – fanaberia czy wartościowy dodatek

Nadchodzi koniec mody na sterylne mieszkania rodem z katalogu Ikei? W minionych latach wyraźnie urosła sprzedaż w sklepach sprzedających kaloryfery zdobione w typie retro. Czy stanowi to początek nowej mody? Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie w naszym artykule.

Renesans mody retro?

Nowoczesny nurt hołubiony w folderach znanych domów meblowych nie zawsze trafia we każde gusta. W szczególności tyczy się to osób zamożnych osób, których smaki są w wyższym stopniu wyszukane i mogą sobie pozwolić na urządzenie mieszkania precyzyjnie tak, jak pragną, a nie tak jak im zaskórniki umożliwiają. W potopie tysięcy zbliżonych projektów chcą się czymś wyróżnić, a często spotykaną drogą jest właśnie aranżowanie domu czy apartamentu w stylu XIX wieku. Bogate osoby szukają odrestaurowanych sprzętów mających kilkaset lat, inwestują w poprawne malowanie i dodatki mające współbrzmieć stylowo z aranżowanym wnętrzem. Ostatnim detalem szukanym w trakcie urządzania wnętrza są z reguły kaloryfery – niejednokrotnie zaniedbywane, po wyremontowaniu wnętrza w wysokim standardzie notorycznie stają się najsłabszym punktem pokoju. O ile stosunkowo łatwo jest odnaleźć lampę w stylu dawnym, o tyle producentów grzejników ozdobnych w tym nurcie jest niewielu.

Po pierwsze: poziom wykonania

Poszukując grzejników odpowiednich do swojego mieszkania osoby zamożne kierują się w największym stopniu stylem i jakością wykonania takiego grzejnika. W tym przypadku „z miejsca” ignorowane są wytwory produkcji chińskiej – takie kaloryfery, stworzone z aluminium lub stali, nie zaspokajają wyśrubowanych wymagań.
W naszym kraju na szczęście działa paru producentów grzejników, spośród których poniektórzy – w tym np FUPH Jędrzejewski z okolic Tychów – proponują produkcję grzejników retro na zamówienie. W wypadku lokalnych producentów mamy do czynienia z grzejnikami robionymi z najlepszej klasy surowców – miedzi i mosiądzu. Nabywając grzejniki w opcji w której kupowane przez nas grzejniki dekoracyjne są budowane na nasze szczególne zamówienie ma dodatkowo taki plus, iż możemy idealnie dobrać rozmiary tworzonego produktu i mieć oddziaływanie na jego końcowy wygląd.

Zamawiamy grzejnik – informacje praktyczne

Producenci grzejników wykonywanych na zamówienie korzystają z własnych zapleczy warsztatowych i tradycyjnych metod wytwórczości, więc też nie odnajdziemy tam przeróżnego rodzaju wyszukanych deskrypcji technologii. Fundamentalnym wyznacznikiem tego, czy konkretne rozwiązanie jest używane w towarze końcowym jest to, czy… działa. Ta reguła tyczy się surowców – używane przez wytwórców miedź i mosiądz wyśmienicie przewodzą energię cieplną, a w efekcie wyrabiane grzejniki nagrzewają się nadzwyczaj szybko i posiadają dużą skuteczność grzewczą.
W trakcie zlecania produkcji Użytkownik może określić jego kolor – jaki nie zawsze musi oznaczać malowanie proszkowe. Wytwórcy oferują także wykończenie grzejników w unikalnych standardach: chrom, stal szczotkowana, mosiądz błyszczący czy stara miedź.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *