Dobry moment by nabyć deskę snowboardową

Choć za oknami wciąż mamy jesień, nieuchronnie nadchodzi zima. Fani snowboardu którzy poważnie myślą o nadchodzącym sezonie już w tej chwili rozglądają się za szpejem na zimowy sezon – czy to jest nowa decha, wiązania czy też np. detektor lawinowy. Doświadczeni riderzy z reguły mają już swój „ulubiony” sklep ze snowboardem, z którego oferty korzystają od lat. Co jednakże mogą zrobić osoby „świeże” w temacie jazdy na snowboardzie? Jak odszukać porządny sklep snowboardowy?

Firmowe deski snowboardowe – wyznacznik jakości?

Niestety samo posiadanie w asortymencie firmowego sprzętu nie decyduje o tym, że interesujący nas sklep może zasługiwać na miano porządnego. Bezsprzecznie – asortyment sklepu ma znaczenie, bo firmy uznane, jak np. Signal Snowboard, Lib Tech czy GNU nie trafiają nazbyt często do marnych punktów, zlokalizowanych w Psiej Wółce, jednakże ważniejsza od samej oferty jest dobra obsługa klienta. To fachowość sprzedawcy jest najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy snowboard sklep zasługuję na tytuł „rzetelnego” czy też nie.

Cena to nie wszystko?

Bez wątpienia, cena to jeden z podstawowych kryteriów jaki bierzemy przy wybieraniu konkretnego sklepu snowboardowego, niemniej należałoby pamiętać o fakcie, że za dobrą obsługę dobrze jest dopłacić. Konkretny fachowiec może nas uchronić przed poważnymi błędami – zakupem zbyt szerokiej lub przesadnie miękkiej deski, nietrafnego numeru buta czy też też zwyczajnie – nieodpowiedniego modelu dechy snowboardowej.
Wskazane jest przy tym pamiętać, że większa część sklepów ze snowboardem wie, że sprzęt który jest na magazynie musi zostać wyprzedany, co przekłada się na to, że sprzedawcy często dopuszczają negocjacje cenowe, częstokroć oferując upusty uzyskujące nawet wartość kilkudziesięciu procent ceny wyjściowej.

Co winien mieć w ofercie sklep snobwboardowy?

Ten paragraf wydać się może absurdalny, niemniej jednak jest istotny. W asortymencie solidnego sklepu snowboardowego powinniśmy odnaleźć przede wszystkim produkty z różnych grup cenowych – w wypadku desek snowboardowych w ofercie powinny być dostępne zarówno artykuły marek budżetowych (np. Raven Snowboards) jak również z górnej półki (Signal Snowboards czy Pathron).
Jeżeli chodzi o wybór produktów jakie powinny być osiągalne w sklepie, to poza podstawowym produktem jakim są deski snowboardowe nie powinno w nim brakować artykułów takich jak:

  • wiązania snowboardowe
  • smary do desek
  • spodnie snowboardowe
  • gogle
  • ochraniacze

To bardzo wygodne, jeśli wybrany po długim poszukiwaniu sklep, prowadzi także swój fanpage lub inną stronkę, na której przedstawia osiągalny na miejscu towar.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *