Co zrobi dla nas adwokat?

Wielu polakom kojarzy adwokata tylko z pracą w sądzie w czasie orzekania w zagadnieniach kryminalnych lub też cywilnych, co zupełnie mija się z rzeczywistością. W naszych realiach praca przeciętnego mecenasa zdecydowanie wykracza poza wspomniane ramy.
książkaKancelarie adwokackie przeprowadzają szeroki zakres działań pozasądowych, które zezwalają na dochodzenie i protekcję naszych praw bez wysokich kosztów mieszania w to sądu. Świetnym przykładem może posłużyć obrona praw własnościowych czy majątkowych, gdzie kancelarie adwokackie pomagają w zabezpieczeniu rzeczy przynależących do prawowitego właściciela, chroniąc o jego interesy.

Uszczerbek na zdrowiu w wyniku błędu?

W świadczone usługi wchodzi także na przykład uzyskiwanie odszkodowania za błędy medyczne lub też za niedokładne wykonanie opłaconej pracy. W takich wypadkach nieraz udaje się dojść do zabezpieczenia praw zanim jeszcze kwestia znajdzie swój finał w sądzie.

Kancelaria adwokacka może także zaoferować Ci pomoc w sytuacji straty pracy – o ile takowe zwolnienie było niezgodne z prawem adwokat może efektywnie starać się o odzyskanie miejsca pracy, a także o odszkodowanie i utracone dochody powiązane z utratą dochodu.
Z drugiej strony – służby kancelarii adwokackich i radców prawnych są wielokrotnie wykorzystywane poprzez przedsiębiorstwa do weryfikacji sygnowanych umów a także windykacji zapłaty.

Zawód adwokata coraz bardziej popularny

W 2015 roku sieć kancelarii adwokackich jest przyzwoicie rozwinięta. Obecnie nie ma regionu w którym nie działałaby choć jedna kancelaria adwokacka. Na przykład na śląsku, w Chorzowie działa ich kilkanaście, a w znacznie mniejszym Mikołowie – kilka kancelarii adwokackich.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *